Основні розділи

Бетон М200

  • Доріжки та вимощення
  • Майданчики та плити
  • Фундаменти
бетон м 200
Характеристики
Товарний бетон М200 В15 - марка бетонної суміші зі скромними показниками по міцності, морозостійкості та водонепроникності, яка найчастіше використовується при заливці конструкцій, що не вимагають особливої міцності або довговічності. Стандартно проводиться на базі вапняних або доломітових порід щебеню. Залежно від вимог проєктної документації може бути виготовлений на гравійних і гранітних породах щебеню.
Бетон М200 В15 довгі роки був популярний завдяки невисокій ціні. На сьогоднішній час він замовляється дуже рідко і використовується, як економічне і практичне рішення. В основному, бетон М200 замовляють приватні особи, для проведення бетонних робіт на дачі.
Застосування
Товарний бетон марки М200 В15 зазвичай застосовується при заливці бетонних стяжок підлог, фундаментів під легкі споруди, відмосток, майданчиків і доріжок, які передбачають подальше укриття тротуарною плиткою, бруківкою тощо. М200 - одна з найбільш часто використовуваних марок бетону. У приватному будівництві міцності товарного бетону марки М200 цілком вистачає для вирішення більшості будівельних задач, таких як: заливка стрічкових, плитних та пальо-ростверкових фундаментів; виготовлення бетонних сходів, підпірних стін, майданчиків, доріжок, відмосток тощо.

На заводах ЗБВ бетон марки 200 використовується при виготовленні фундаментних блоків ФБС і дорожніх плит ПДП.

Бетон М200 В15 – колись був найбільш замовляємою маркою суміші. На поточний момент він втратив свою колишню популярність, поступившись пальмою першості своїм більш високомарочним побратимам М300 і М350.

Такі бетони зазначеної марки застосовують в дорожньому будівництві, як бетонну подушку і для установки бордюрного каменю.

Товарні бетони М200 В15 можуть виготовлятися на вапняному, доломітове, гравійному і гранітному щебені. Основною відмінністю між бетонами М200 з різними наповнювачами є вища морозостійкість і ціна у сумішей на гравійному і гранітного щебеню.

Доступний діапазон рухливості Р1-Р4. Досягнення рухливості П4 можливо тільки користуючись з застосування суперпластифікаторів.
Питання
Чи можна застосовувати бетон М200 для заливки майданчика перед гаражем?
Ні.
Можна, якщо планується укриття бетонного майданчика тротуарною плиткою, бруківкою або асфальтом. Без захисту від впливу води та морозу майданчик прослужить 2-3 роки та почне руйнуватися.
Прораб стверджує, що для фундаменту будинку з бруса досить бетону марки М200. Чи так це?
З прорабом не сперечайся.
У загальному і цілому, він має рацію. З точки зору міцності, марка М200 цілком підходить для такого завдання. Особливо, якщо мова йде про стрічковий фундамент з нормальним армуванням і висотою ребра стрічки хоча б 40-50 см. Однак, не варто забувати, що крім міцності є ще і морозостійкість, яка відповідає за термін служби конструкції. При намоканні і подальшому промерзанні бетон поступово руйнується. Чим вище показник морозостійкості F, тим довше прослужить конструкція з нього. За цим параметром М200 значно відстає від бетону М350, який у свою чергу коштує всього на 10% дорожче.
Наскільки велика різниця в міцності бетону М200, якщо використовується вапняний або гранітний щебінь?
Дивиться завжди ширше.
Різниці в міцності немає. І в першому і в другому випадку гарантується однакова міцність. Однак, вапняний наповнювач більш схильний до розморожування і руйнування. Тобто, незахищена конструкція з суміші на вапняному щебені проживе менше.
Форма зворотнього зв'язку
Вкажіть свій e-mail для зв'язку з вами.
Натискаючи на кнопку, ви згоджуєтесь на обробку персональних даних і згоджуєтесь з політикою конфіденційності
Акція ФБС 24-4-6 805 гривень... З доставленням по Києву.
Фундаментні блоки за найнижчою ціною. Подзвоніть і не пожалкуєте.