Основні розділи

Спецбетон високоміцний

 • Тунелі метро
 • Мостові конструкції
 • Спеціальні конструкції
 • Гідротехнічні споруди
спецбетон
Характеристики
Товарний бетон М450 В35 можна сміливо віднести до категорії спеціальних видів бетонних сумішей. Це досить висока марка бетону і її застосування зазвичай регламентована спеціальними вимогами до міцності, морозостійкості та водонепроникності, пов'язаними з умовами подальшої експлуатації залізобетонних конструкцій, виготовлених з такого бетону.

Бетони М450 В35 мають високу водонепроникність. Завдяки високому вмісту цементу і використання спеціальних добавок, коефіцієнт водонепроникності може досягати значення W14.

Товарний бетон М550 В40 - рідко використовувана марка бетону. Один з найміцніших, представлених на ринку. У більшості випадків, використання бетонів таких високих марок регламентований спеціальними вимогами, пов'язаними з умовами подальшої експлуатації залізобетонних конструкцій, виготовлених з такого бетону. У всіх рецептурах, паспортах і сертифікатах позначається як бетон М550. У просторіччі ж за ним зміцнилася цифра 500 з невідомих нікому причин. Відрізняється високою морозостійкістю і підвищеним коефіцієнтом водонепроникності W.

Товарний бетон М600 В45 - практично не використовується, як вид бетонної суміші. Відрізняється високою ціною і вкрай низьким попитом. Марка М600 володіє чемпіонськими параметрами по водонепроникності, морозостійкості та міцності. Відрізняється високим відсотковим вмістом цементу.
Виробництво бетону БСГ М450 (B35) допустимо тільки на щебені гранітних і гранітно-діабазних порід. Зазвичай виробляється у вигляді товарного бетону БСГ з рухливістю Р3-Р5. Відрізняється високою морозостійкістю F і підвищеним коефіцієнтом водонепроникності W.

Виробництво бетону БСГ М550 (B40) допустимо тільки на гранітних і більш твердих породах щебеню. При виробництві обов'язково використання суперпластифікаторів та інших спеціальних добавок в бетон.

Далеко не всі заводи можуть виробляти подібну бетонну суміш. У продажу найчастіше зустрічається у вигляді товарного бетону БСГ з рухливістю Р3-Р5.

Виробництво бетону М600 В45 вимагає найсуворішого дотримання всіх технологічних етапів: починаючи від ретельного підбору сировинних компонентів, закінчуючи правильним затвором. Товарний бетон М600 випускається виключно на високоміцних породах щебеню з обов'язковим використанням суперпластифікаторів і спеціальних добавок в бетон.
Застосування
Товарний бетон марки М450 В35 в основному застосовується для виготовлення мостових конструкцій, гідротехнічних споруд, спеціальних ЗБК, колон, ригелів, балок, банківських сховищ, метро, гребель, дамб та інших конструкцій зі спеціальними вимогами.

У приватному будівництві марка бетону М450 практично не застосовується по ряду причин:

 • Міцність бетону марки М450 В35 - значно вище, ніж може знадобитися в побутовому малоповерховому будівництві.
 • Прискорений час схоплювання бетону — чревате серйозними проблемами при:
 • доставці на далекі відстані. Ключовий момент — час бетону в дорозі.
 • Нерозторопність будівельників, які приймають бетон. Не встигають укласти, і як результат — незруйновна бетонна брила на ділянці.
 • Висока вартість подібних марок бетону, обумовлена високим вмістом цементу — теж важливий фактор при виборі.
Товарний бетон марки М550 (В40) в основному застосовується для виготовлення мостових конструкцій, гідротехнічних споруд, спеціальних ЗБК, колон, ригелів, балок, банківських сховищ, метро, гребель, дамб та інших конструкцій зі спеціальними вимогами.

У приватному будівництві — застосовується вкрай рідко через цілу низку причин:

 • Міцність бетону марки М550 В40 значно вище, ніж може знадобитися в побутовому малоповерховому будівництві.
 • Прискорений час схоплювання бетону — чревате серйозними проблемами при:
 • доставці на далекі відстані. Ключовий момент — час бетону в дорозі.
 • Нерозторопність будівельників, які приймають бетон. Не встигають укласти, і як результат — незруйновна бетонна брила на ділянці.
 • Висока вартість подібних марок бетону, обумовлена високим вмістом цементу — теж важливий фактор при виборі.
Товарний бетон марки М600 В45 з причини своєї високої міцності, знаходить застосування у виготовленні залізобетонних мостових конструкцій, гідротехнічних споруд, залізобетонних споруд спеціального призначення та інших конструкцій зі спеціальними вимогами по міцності, стійкості до агресивних середовищ і інших впливів, руйнуючих звичайні види бетону.

Бетони М600 В45 - вкрай рідко використовуваний вид бетонної суміші. В основному, подібні марки бетону застосовуються в конструкціях потребують особливо високої міцності, водонепроникності тощо. Високі ґрунтові води на дачній ділянці — зовсім не та ситуація, коли потрібно такий клас бетону. Метробуд, мостові конструкції, експлуатовані в найтяжчих умовах — ось основна область застосування бетону М600.

У побутовому будівництві — мало використовується за цілою низкою причин:

 • Висока марочна міцність бетону марки М600 В45 не може бути запотребована в приватному котеджному будівництві.
 • Швидке схоплювання бетону м600 може послужити погану службу за умови: доставки бетону на далекі відстані з затримками автобетонозмішувача в дорозі, недосвідченість монолітчиків, які приймають бетон на об'єкті. Його можуть просто не встигнути укласти його в опалубку і довбати потім цю скелю — багатоденне заняття для цілої бригади робітників.
Питання
Хочу залити бетонну чашу басейну 6х10 метрів без додаткової гідроізоляції в надії на характеристики бетону М450.
Небажано.
Не знаючи, висоту і товщину стінок басейну, складно сказати напевно, але в більшості випадків, гідротехнічні конструкції, відлиті з бетонних сумішей таких марок, мають достатню для таких завдань водонепроникність. Не проблема виготовити бетонну суміш М450 з вищим коефіцієнтом водонепроникності аж до W14.
Як швидко схоплюється бетон марки М550?
З природою не змагайся.
Такі високі марки бетонних сумішей схоплюються дуже швидко. Часом через 20-30 хвилин після вивантаження. Звичайно ж, багато що залежить від температури і вологості. Якщо бетон постійно підмішувати (ворушити), можна трохи відтягнути момент початку твердіння.
Хочу побудувати будинок на століття. Якщо зробити фундамент і перекриття з бетону М600, простоїть 200 років?
Дивіться завжди ширше.
Простоїть :-)) Питання лише в ціні та доцільності такого рішення. Це надмірна марка бетону для 99% будівельних робіт. А вже для таких завдань як, будівництво фундаменту або пристрій перекриттів з доробком "на століття", досить буде більш скромних марок, починаючи з М350.
Форма зворотнього зв'язку
Вкажіть свій e-mail для зв'язку з вами.
Натискаючи на кнопку, ви згоджуєтесь на обробку персональних даних і згоджуєтесь з політикою конфіденційності
Акція ФБС 24-4-6 805 гривень... З доставленням по Києву.
Фундаментні блоки за найнижчою ціною. Подзвоніть і не пожалкуєте.